کتاب ها

یک کد QR جذاب به خواننده این اجازه را می دهد که بلافاصله وارد دنیای ناشر شود، کتابهای با ژانر مشابه را جستجو کند و یا برای خرید به کتاب فروشی آنلاین مراجعه کند.


چگونگی استفاده از کد QR بر روی کتاب ها

کدهای QR دو بعدی قابلیت این را دارند که خواندن را برای تمامی سنین به یک تجربه سه بعدی و هیجان انگیز تبدیل کنند.

تمامی خواننده های کتاب برای اسکن کردن کد به یک تلفن هوشمند و یا دستگاه همراه نیاز دارند تا بتوانند تجربه ی جدیدی را در این زمینه بدست آورند.


کد QR بر روی چه کتاب هایی تاثیر بیشتری دارد؟

طراحی کد QR برای کتاب بسیار آسان است و می تواند شامل موارد بسیاری از جمله کتاب های متنی، کاتالوگ ها تا کتاب های آشپزی و کتاب های داستان را دربر گیرد. کدهای QR یک ابزار بازاریابی قدرتمند برای ناشرین می باشند.

کتاب های راهنمایی که در آن مکان های سرگرمی و تاریخی و یا رستوران های لوکس در آن قرار می گیرند بهترین نمونه برای کدهای QR هستند. یک مثال عالی کتاب راهنمای گردشگران به جاذبه های توریستی می باشد. این راهنمای متنوع شامل مکان گردشگری می باشد و با اسکن کردن کد آن به وب سایت ها هر یک از این جاذبه ها متصل می شوید که در آن اطلاعاتی برای گردشگران وجود دارد.


ده دلیل مناسب برای قراردادن کد QR در کتاب ها

1-     خریدارانی که در حال گشتن در کتاب فروشی هستند، می توانند سریع به نظرات مشتریان دیگر دسترسی پیدا کنند و وب سایت ناشر را مشاهده کنند و تشخیص دهند که کتاب انتخاب درستی برای آنها هست یا خیر. آنها همچنین می توانند به اطلاعات قیمت دسترسی پیدا کنند و کتاب های دیگری از همین مجموعه را جستجو کنند.

2-     کتاب های دیگری از طریق عنوان کتاب و یا توسط ناشر می تواند به مشتری پیشنهاد داده شود که به سرعت باعث بالا رفتن سود فروش کتاب می شود.

3-     با استفاده از QR کد امتیاز دهی، خواننده می تواند درباره کتاب نظر دهد و همچنین می تواند با ناشر و دیگر خوانندگان ارتباط برقرار کند و در شبکه های اجتماعی نظر خود را بنویسد.

4-     QR کد ویدیویی، می تواند به پیش نمایش های تبلیغاتی برای رویدادهای پیش رو و یا تولیدات سینمایی بر پایه عنوان کتاب متصل شود.

5-     تولید یک عنصر فعال می تواند افراد بیشتری به خصوص خواننده های جوان تر را جذب خواندن کتاب کند.

6-     این عنصر فعال فاصله بین خوانندگان، ناشران و چاپ خانه ها را کم می کند.

7-     این کدها، حالت های چاپ قدیمی را به تکنولوژی های مدرن هدفدار تبدیل می کند.

8-    کتاب ها می توانند به طور مستقیم از چاپ خانه خریداری شوند و به سرعت در دستگاه های موبایل بارگذاری شوند.

9-     کدهای QR این قدرت را دارند که باعث افزایش قدرت برندهای تجاری شوند و همچنین پتانسیل بازاریابی در ناشرین و چاپ خانه ها را افزایش دهند.

10- تجزیه و تحلیل بازار و هدف گذاری بر روی مشتری به سرعت در حال پیشرفت است.


دیگر پتانسیل کد QR بر روی کتاب ها

کودکان عاشق کتاب های مصور و خواندن آنها هستند. چه چیزی بهتر از اینکه ناشر محبوبشان کتاب مورد علاقه آنها را برایشان بخواند. اسکن کردن QR کد MP3 در کتاب ها این امر را محقق می سازد.

کدهای QR همچنین با تبدیل کردن کتاب های متنی به پویا و جالب نه تنها باعث افت شدید قیمت ها شده اند بلکه دنیای رسانه مجازی را به یک ابزار مطالعه قدرتمند تبدیل کرده اند. کدی که خوب طراحی شده باشد می تواند هر چیزی را از کتابخانه مدرسه و اتاق های مطالعه تا برگه های کاری و تکالیف منزل رابه صورت واضح در ذهن مشتری پدید آورد.


چگونگی طراحی یک کد QR مناسب برای کتاب ها

تمرکز زیادی صرف طراحی محتوای یک کتاب و جلد آن می شود. یک کد QR موفق باید بتواند به درستی جایگاه خود را در این حیطه پیدا کند بدون اینکه باعث تخریب آن شود. با اینکه کدهای سیاه و سفید همیشه به وضوح نمایش داده می شوند، اما اضافه کردن رنگ به آنها باعث منطبق شدن آنها با طراحی کتاب می شود. برای اینکه خواننده بداند در صورت اسکن کردن کد چه اتفاقی می افتد حتما از یک قالب QR کد استفاده کنید. برای مثال می توانید از جمله "کد را اسکن کنید تا به دنیایی از ... وارد شوید" استفاده کنید. حتی این امکان وجود دارد که عنوان کتاب و یا شکل گرافیکی آن را در داخل کد و طراحی قرار داد. با استفاده از یک حاشیه ضخیم از خوانا بودن کد مطمئن شوید.

قبل از چاپ کتاب چک کنید که طراحی کد شما برروی تمامی دستگاه های همراه کار می کند.

چگونه با طراحی کدهای QR خلاقیت ایجاد کنیم


چاپ کد QR بر روی کتاب ها

صفحات شفاف در خیلی از کتاب ها می تواند باعث انعکاس نور شود و باعث تخریب کد شما شود، پس در انتخاب مکان کد و پوشش جلد دقت کنید. اتصال کد به معرفی کتاب در پشت جلد و یا داخل کتاب می تواند یک ایده خوب باشد. در بعضی از کتاب ها جلد ها آسیب می بینند و یا گم می شوند، پس قرار دادن کد در داخل کتاب کار منطقی تری می باشد. برای چاپ موفق از 10 نکته برای چاپ QR کدها استفاده کنید.