بروشورهای تبلیغاتی

بروشورها در دنیای امروز به عنوان یک ابزار بازاریابی قدرتمند شناخته می شوند و به شما این امکان را می دهند که درباره ی کسب و کار خود اطلاعاتی را در اختیار کاربر قرار دهید. قرار دادن کدهای QR بر روی بروشورها یک راه بسیار مناسب برای تغییر ماهیت کاری شما از کاغذ به محتوای دیجیتال می باشد.


چگونه از کدهای QR بر روی بروشورها استفاده کنیم؟

تفاوت بین آگهی و بروشور

آگهی ها و بروشورها در اندازه، طراحی و نوع پس زمینه با یکدیگر متفاوت هستند. آگهی ها به طور کلی بر روی یک صفحه معمولی چاپ می شوند و شامل متون ساده و تصاویری هستند که نگاه مشتری را به خود جذب می کند. سبک آگهی ها به طوری است که سریع مرور می شوند و این اجازه را به خواننده می دهند که با یک نگاه اجمالی به ماهیت آن پی ببرد.

بروشورها دارای جزئیات بیشتری می باشند و شامل چندین صفحه از اطلاعات توصیفی هستند. یک بروشور به طور کلی بر روی یک صفحه با اندازه استاندارد چاپ می شود و به چندین بخش مختلف تقسیم می شود که هر کدام اطلاعات مختلفی را ارائه می دهند. بروشورها بیشتر در زمینه رویدادها، منوها، فروش محصولات و معرفی برندها مورد استفاده قرار می گیرد.


5 راه کار بسیار عالی برای استفاده کدهای QR بر روی بروشورهای تبلیغاتی

1.    انتخاب کد QR مناسب

2.    طراحی رنگی

3.    استفاده از پیام دستوری

4.    رعایت اندازه و مکان کد

5.    استفاده از عکس های با کیفیت بالا


1.    انتخاب کد QR مناسب

بروشورها با توجه به اطلاعاتی که فراهم می سازند می توانند دارای اهداف مختلفی باشند. در اینجا این سوال مطرح است که آیا بروشور شما تنها دارای محتوای علمی است و یا اطلاعاتی را درباره فروش یک محصول و یک سرویس ارائه می دهد؟ در ابتدا شما باید نوع اطلاع رسانی خود را مشخص کنید تا از طریق آن بتوانید مقصود مورد نظر خود را انتقال دهید.

کدهای QR متفاوتی برای هر نوع از اطلاع رسانی وجود دارد. اگر شما قصد نشان دادن مجموعه ای از تصاویر از شرکت خود را دارید، می توانید از کد QR ویدئویی بر روی صفحه برند خود استفاده کنید. برای اطلاع رسانی رویدادهای پیش رو، کد QR رویداد  یک راه بسیار آسان است تا مشتریان شما آن را به تقویم خود اضافه کنند.

از یک روش تشویقی مانند تخفیف و یا پیشنهادهای ویژه بر روی بروشور فروش خود استفاده کنید.


2.    طراحی رنگی

کدهای QR برای اسکن شدن صرفا نباید سیاه و سفید باشند. در واقع اضافه کردن رنگ ساده ترین راه برای نشان دادن این کدها بر روی بروشور شما می باشد. شما می توانید نام تجاری شرکت خود را در کد قرار دهید و یا صرفا چند مورد را برای طراحی انتخاب کنید. اگر شما قصد دارید که از یک لوگوی رنگی در مرکز کد خود استفاده کنید، رنگی را انتخاب کنید که تطبیق داشته باشد تا خواندن آن سخت نشود. به طور کلی از یک رنگ اصلی و یک یا دو رنگ جانبی استفاده کنید.

در هنگام انتخاب رنگ موارد دیگری نیز باید مورد ارزیابی قرار گیرد. رنگ های پاستلی (رنگ هایی با تناژ رنگ های واقعی اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ های خنثی یعنی طوسی و مشکی و سفید) روشن بعد از چاپ ممکن است بیش از حد کم رنگ به نظر برسد. برای جلوگیری از این مشکل، همیشه از رنگ های با وضوح بالا استفاده کنید که کدهای شما قابل اسکن باشند.


3.    استفاده از پیام دستوری

بر روی بروشور خود اطلاعات تماس خود را قرار دهید، همچنین می توانید بر روی صفحه پشتی بروشور خود اکانت های شبکه های مجازی خود را قرار دهید، زیرا معمولا در این بخش پیام های دستوری قرار می گیرند. شما می توانید از کد QR کسب و کار برای نشان دادن اطلاعات تماس خود و از کد QR شبکه های اجتماعی  برای در دسترس قرار دادن اطلاعات اکانت خود استفاده کنید.

یک پیام دستوری را به همراه کد QR خود قرار دهید تا مشتریان بدانند در صورت اسکن کردن کد شما به چه چیزی دست پیدا می کنند، می توانید این کار را به وسیله قالب کد QR  انجام دهید.

نمونه قالب های مختلف ما را در اینجا ببینید.


4.    رعایت اندازه و مکان کد

اندازه کد QR بر روی بروشور باید حداقل یک مربع 2 سانتی متری باشد. برای اینکه شانس اسکن بیشتری داشته باشید، کد خود را در سمت مرکز کادر قرار دهید و تا جایی که امکان دارد آن را بزرگ کنید. از قرار دادن کد خود بر روی لبه کاغذ که امکان بریدن آن وجود دارد خودداری کرده و همچنین در مکان هایی که تا کردن کاغذ باعث خرابی تصویر و عدم اسکن می شود کد خود را قرار ندهید.


5.    استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

در هنگام چاپ همیشه از بهترین وضوح ممکن استفاده کنید. چاپگرهای حرفه ای به تصاویر با کیفیت بالا نیاز دارند، پس فرمت کد QR خود را eps و یا Svg قرار دهید. همچنین به علت هزینه بالا در چاپ، کد QR خود را بر روی نمونه محصول تست کرده تا هرگونه مشکل را شناسایی کنید.

برای اطلاعات بیشتر راهنمای چاپ ما را در اینجا مطالعه کنید.