نوشت افزار

آیا می خواهید که نوشت افزار شخصی و یا حرفه ای شما از دیگران متمایز باشد؟ اگر اینگونه است، پس استفاده از کد QR در نوشت افزارتان یک راه حل ایده آل به شمار می آید.


چگونه از کدهای QR در نوشت افزار استفاده کنیم

نوشته ها برای ارائه برند ما در زندگی روزمره ابزاری ضروری هستند. از کارت‌های ویزیت مربوط به بازاریابی و معرفی گرفته تا فاکتورهایی که استفاده می کنیم و نامه هایی که برای مشتریان می فرستیم همگی بخشی از نوشت افزار است اما تعداد کمی از ما  آن را به نفع خودمان استفاده می کنیم.

این استفاده کم اصلا خوب نیست زیرا با جذاب­تر کردن  عناوین نامه هایتان یا فکر در خصوص طرح فاکتور خود می توانید برخی نتایج تاثیرگذار را به دست آورید، یعنی پروفایل و فروش خود را تقویت کنید و در عین حال ارائه منحصر بفردی از خود به نمایش بگذارید.

راه های بسیار زیادی برای ارتقای نوشت افزار شخصی تان وجود دارد پس بیایید برخی از مهم ترین آنها را بررسی کنیم و پی ببریم چگونه کدهای QR می توانند نقشی حیاتی را در این خصوص ایفا کنند.

 

چرا استفاده از کدهای QR در نوشت افزار ایده بزرگی است

اکثر خوانندگان با کدهای QR آشنا هستند. اما اگر از آنها استفاده نکرده اید باید گفت اینها کدهای مربع شکل و معمولا سیاه و سفید با ظاهری شلوغ هستند که نویز سفید را تداعی می کند و سه مربع در گوشه ها دارند.

وقتی این کدها را با گوشی هوشمندتان اسکن می کنید این کدها می توانند شما را به جایی هدایت کنند که صاحبان این کدها می خواهند. با تفکر درباره نوشت افزار درمی­یابیم کاربرد QR می­تواند طیف وسیعی از سایت های رزومه ویدئویی تا سایت هایی برای رویدادها همچون عروسی و کنفرانس را شامل شود.

زیبایی این کدها در این است که آنها بلافاصله در دسترس کسانی هستند که گوشی هوشمند دارند و می تواند درگاهی برای محتوای چند رسانه ای باشد که نمی توانید آن را روی کارت ملاقات ها یا تراکت های برچسب دار گنجاند.

 

برخی روش های برجسته برای استفاده کدهای QR در نوشت افزار

نوشت افزار روشی موثر برای استفاده از این کدهای قابل اسکن هستند و روش های متعددی برای انجام آن وجود دارد. نوشت افزار شخصی هر کسی کم و بیش با دیگری تفاوت دارد اما در اینجا 5 تا از بهترین روش های استفاده از کدهای QR در نوشت افزار وجود دارد که می توانند الهام بخش باشند:

 

1-    کارت پستال های بسیار خاص تهیه کنید

تقریبا همه ما کارت های پستال را در طول سال برای یکدیگر می فرستیم اما می توان فروش این کارت ها را با استفاده از کدهای QR افزایش داد. برای مثال کارت هایی که مخاطبشان کودکان است شامل کدهایی هستند که با داستان های انیمیشن کوتاهی ارتباط دارند در نتیجه کودکان  از دریافت آنها خوشحال می‌شوند.

 

2-    لینک های رزومه بسازید

رزومه ها یکی از رایج ترین کاربردهای کدهای QR برای گوشی های هوشمند هستند. می توانید رزومه های تعمیم یافته ای را بسازید تا نسخه چاپی خود را تکمیل کند. در هر صورت، استخدام­کنندگان عاشق این رزومه­ها هستند.

 

3-    یادگیری دو طرفه ایجاد کنید

می توان دفاتر و دفاتر یادداشت ها را نیز با افزودن یک یا دو کد  QRمجهز کرد خصوصا در کلاس های درس. افزودن کدهایی به کتاب های درسی دانش آموزان که با محتوا در باره کلاس درس ارتباط دارند را تصور کنید. با این روش دانش آموزان می توانند بعد از کلاس و یا در حین درس اطلاعاتی را به دست آورند.

 

4-    شماره نامه ایجاد کنید

اگر از نامه یا کاغذ برای اهداف بازاریابی استفاده می کنید راه هایی برای تقویت سرعت پاسخ گوییتان وجود دارد. با افزودن کدهای قابل اسکن می توانید به این هدف دست یابید، یعنی راهی برای ارتباط سریع کاربران گوشی های هوشمند با اطلاعاتی در باره اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید. حتی می توانید درباره افزودن کد به پاکت نیز فکر کنید.

 

5-    کارت های ویزیت جذاب طراحی کنید

حتی در عصر دیجیتال هم کارت های ویزیت در هر جایی به کار می رود. به لحاظ استراتژیکی استفاده از کدهای QR می تواند کارت های ویزیت هر نوشت افزاری را به شناختی جالب تر مبدل کند، به مخاطبان این امکان را می­دهد که با شخص مقابل بیشتر آشنا شوند و امکان معرفی خود از طریق وب سایت ها، صفحات اینستاگرام یا ویدئوهای آپارات را فراهم ­کند.


چگونه از کدهای QR در نوشت افزار خود استفاده کنیم

همانطور که می دانید هیچ مشکلی برای افزودن این کدهای سودمند به کارت های ویزیت شخصی، سربرگ ها یا حتی کارت های تشکرتان وجود ندارد. اما هنگام انجام این کارها چیزهای دیگری وجود دارند که باید به خاطر داشته باشید.

مهمتر از همه اینکه مطمئن شوید کد حاوی اطلاعات سودمندی است. وقتی مردم آن را اسکن می کنند مجبور نیستند برای رسیدن به آنچه دنبالش هستند از صفحات متعددی عبور کنند. همه چیز را ساده در نظر بگیرید. پس اگر می خواهید کارت دعوت عروسی طراحی کنید جزییاتی در باره زمان، مکان و لینک پاسخ به مهمان ها بدهید. یا اگر می‌خواهید آنها را برای کنفرانس دعوت کنید درباره تاریخ برگزاری کارگاه و جزییات تماس برای این رویداد به آنها اطلاع رسانی کنید.

همچنین می توانید از کدها برای ساده کردن و کاهش نوشته­های بر روی آیتم هایی مانند کارت های ویزیت استفاده کنید. آنها را بین جزییات مهم قرار دهید تا از تماس هایی که نیاز به خواندن متن های بسیار زیادی دارد پیشگیری کنید.

در پایان درخصوص نحوه طراحی کارت هایتان خلاقیت به خرج دهید. برای ترکیب آنها با متن و تصاویر گرافیکی روش های بسیاری وجود دارد پس امتحان کنید و تخیل خود را آزاد بگذارید.

حین انجام این کار، استفاده از راهنمای چاپ و طراحی با آدرس   Qnegar.irرا فراموش نکنید. با استفاده از ابزار و راهنمایی های ما همه می توانید نوشت افزار خود را شخصی سازی، پویا و سودمند تر کنید.