پوشاک

کدهای QR اشکال گرافیکی قابل اسکنی هستند که شما بر روی بسته بندی محصولات و تبلیغات تجاری مشاهده می کنید. زمانی که شما آنها را اسکن می کنید، این کدها مشتریان را به هر چیزی از صفحات خبری گرفته تا محتوای تصویری متصل می سازند.


چگونه از کدهای QR بر روی لباس استفاده می شود

این کدهای قابل اسکن ابزاری نسبتا قدرتمند هستند و از تعداد اپلیکیشن های بسیار زیادی برخوردارند، اما تمرکز این مقاله بر یک حوزه است، یعنی پارچه و پوشاک.

مد و اسکن گوشی هوشمند مکمل یکدیگر هستند و مثال های فراوانی در خصوص نحوه استفاده موفق از کدهای QR بر روی لباس وجود دارد. اجازه دهید ابتدا چند مطالعه موردی را بررسی کنیم و پیشنهاداتی برای طراحان و خرده فروشان ارائه دهیم تا در شرایط واقعی از آنها استفاده کنند.

 

لباس کودکان را جادویی کنید

یکی از خلاقانه ترین کاربردهای کدهای QR بر روی لباس استفاده از آن بر روی پوشاک کودکان  است، یا به شکلی خاص تر لباسی که کوکان هنگام خواب می‌پوشند.

لباس خواب های هوشمند در پی یافتن راهی برای تفکیک لباس خواب کودکان از بزرگسالان است و راهکار خلاقانه ای را ارائه کرده اند. آنها با قراردادن کدهای QR بر روی پارچه لباس توانستند بین کاربران گوشی هوشمند با محتوای داستانی ارتباط ایجاد کنند.

هنگامی که والدین این کدها را روی لباس خواب کودکانشان اسکن می کنند این کودکان می توانند با استفاده از کد QR ویدئویی یک ویدئو تماشا کنند یا با استفاده از کد MP3 QR  آیتم هایی  را گوش کنند و برای خوابیدن به این کوچولوها کمک کند، ضمنا این لباس ها برای کودکان سرگرمی ارزشمندی هستند.

 

تلفیق تجارب شهری با مد روز

برخی برندهای مد با تجربه، کدهای QR را به بلوزهای خود اضافه کرده اند تا لباس و پوشاک را به چیزی بیشتر از طرحی چشمگیر مبدل کنند. آنها از کد QR رویداد برای ایجاد پیوند بین مشتریان و به اشتراک­گذاری رخدادها و تجارب مرتبط با برندهایشان استفاده کرده‌اند تا برند خود را ارتقا داده و حمایتی بیشتر از انتظار را به طرفدارانشان ارائه کنند.

برای مثال یک شرکت طراحی، دست به ابداعی زد که آن را «ژاکت هوشمند» نامید. این ژاکت سخن گو دارای یک زیپ بر روی بازو بود که کد QR در آن جایگذاری می شد.

با اسکن این کدها، کسانی که این لباسها را می پوشیدند می توانستند در خصوص موسیقی، مد و هنر اطلاعاتی به دست آورند که برند مبتکر آن بود و حتی از تخفیفات نمایندگی های جدید آن مطلع شوند. اگر  خواستید پیشنهاد خاصی را به اشتراک بگذارید  کد QR کوپن را بررسی کنید.

 

 پنج کاربرد خلاقانه کدهایQR  بر روی پیراهن و سایر پوشاک

فقط برندهای خاصی مانند مثال بالا و لباس خواب کودکان از کدهای قابل اسکن بر روی لباس استفاده نمی کنند. در اینجا 5 نمونه از کاربردهای محبوب خودمان را معرفی می کنیم:

1.       برند زارا، بعد از دریافت بازخوردهایی از مشتریان در خصوص علاقه به اطلاعات بیشتر، کدهای QR را به لیبل‌های خود اضافه کرد که اطلاعاتی درخصوص اندازه و رنگ ها و نحوه دوخت این البسه را در اختیار مشتریان خود قرار می داد.

2.      در سال 2012 و طی انتخابات آمریکا، هزاران کد QR را بر روی تی‌شرت ها تعبیه کردند که به رای دهندگان کمک می کرد تا نزدیکترین محل رای گیری را پیدا کنند.

3.     موسیقی دانان هم از کدهای قابل اسکن بر روی تی شرت ها استفاده کرده اند تا به صفحات SoundCloud خود لینک شوند ، یعنی مستقیما بین طرفداران و جدیدترین آهنگ هایشان ارتباط برقرار می کنند.

4.     یک طراح و داستان سرا از کدهای QR برای تبلیغ برند شخصی خودش استفاده کرد یعنی این کدها را بر روی لباس‌هایش چاپ کرد که مستقیما به صفحه توییترش وصل می شد. شما می توانید به آسانی این کار را با  کد QR شبکه­های اجتماعی انجام دهید.

5.     برخی خرده فروش ها، خرید را برای افرادی که دوست ندارند ساعت ها در فروشگاه ها وقت صرف کنند، آسان تر کرده اند. توسط یک اپلیکیشن از QR کدها برای اتصال به «ربات ها» استفاده می کند تا کفش و بلوزها را در اندازه های صحیح جمع آوری کند و مستقیما آنها را برای خریدارانی که ایراد گیر نیستند بفرستد.

 

برآورده کردن نیازهای مشتریان با کدهای QR روی لباس ها

این مثال ها امکانات وسوسه انگیزی را در اختیار خرده فروشان پوشاک می گذارد و اطلاع ما درخصوص نحوه خرید محصولات مد روز توسط مردم از آنها حمایت خواهد کرد.

در دنیایی که مردم در آن از فروشگاه های خیابانی به سمت خرید آنلاین در حرکت هستند فروشندگان سنتی باید برای پر کردن خلاء بین بازاریابی آنلاین و آفلاین چاره ای بیندیشند.

کدهای QR بر روی بلوز یا سایر پوشاک روش جامعی را برای ایجاد این ارتباط در اختیار می گذارد یعنی مشتری ها را قادر می سازد تا  به اطلاعات عمیقی درخصوص قیمت، اندازه، رنگ، مواد و بیشتر و بیشتر دست یابند؛ و فراتر از اینها برای مشتری تجربه غنی تری را را خلق می کند، از ویدئو موسیقی های برند گرفته تا کدهای تخفیف  و دستیابی به رویدادهای جهان مد.

 

چگونه کدهای QR را به لباس های درون کلکسیون خود اضافه کنیم

اگر خرده فروش لباس یا طراحی هستید که می خواهید راهی را برای تفکیک محصولات خود پیدا کنید چرا کدهای QR را بر روی لباس هایتان امتحان نمی کنید؟ امکانات این کدها از استفاده کدهای QR بر روی تی شرت ها گرفته تا ساک های فروشگاهی پارچه ای متغیر است و انجام چنین کاری ساده می باشد.

برای شروع فقط کافیست راهنمای چاپ  و  طراحی کیونگار را دانلود کنید. این مقالات مفید به شما کمک می کنند تا در یک چشم بر هم زدن راه و چاه ایجاد کدهای QR را یاد بگیرید.