بلیط ها

تقریبا تمامی رویدادها و برنامه های از قبل برنامه ریزی شده ، نیازمند نوعی بلیط فروشی می باشند تا از درست انجام شدن همه چیز اطمینان حاصل شود. بلیط ها یکی از بهترین راه هایی هستند که می توانید یک بعد مجزا به رویداد خود اضافه کنید.


چگونه از کدهای QR در بلیت ها استفاده کنیم

بی نهایت روش برای طراحی بلیت ها وجود دارد تا جذاب تر به نظر برسند، همه اطلاعات اعتبارسنجی مورد نیاز شرکت ها را در بر گیرد و محتوای بیشتری برای استفاده مشتریان ارائه کند.

استفاده از کدهای QR در بلیت ها اغلب کاری است که آن را سرسری می گیریم. افزودن این کدها واقعا آسان است و در عرض چند لحظه متوجه می شویم که نقش های زیادی ایفا می کنند پس بیایید ارتباط بین کدهای QR و بلیت ها را به شکلی کامل تر بررسی کنیم.


چرا از کدهای
 QR در بلیط ها استفاده کنیم؟

به لحاظ سنتی بلیت ها اسنادی بسیار ساده بودند. همه آنها می بایست حاوی اطلاعاتی درخصوص تاریخ رویداد مورد نظر و هویت دارنده بلیت باشند (یا حتی بعضی وقت­ها این مورد را هم نداشتند). ولی امروزه بلیط ها باید کاربردی تر باشند.

سیستم های اعتبارسنجی الکترونیکی یعنی بلیت ها اغلب باید دارای روش هایی برای اسکن هویت ها و تضمین باشند که شخص به درستی پذیرش می شود. گاهی اوقات به فضایی برای آیتم های تبلیغاتی نیاز است تا مشتریان را به خرید دوباره تشویق کند. و با خدماتی مانند بلیت های پرواز یا کنسرت باید در یک فضای محدود، اطلاعات زیادی گنجانده شود.

کدهای QR ابزاری مفید برای بلیط فروشی ها است زیرا امکان ذخیره اطلاعات در جای دیگری را فراهم می کند یعنی فضا را برای گرافیک ها یا سایر آیتم ها باز می‌کند تا بتوانید برندسازی کنید و خلاقیت خود را نشان دهید.

این تنها کاری نیست که این کدها انجام می دهند. این کدهای قابل اسکن با گوشی های هوشمند این امکان را برای تبلیغ کنندگان کنسرت ها و رویدادهای ورزشی فراهم می کند تا رویه های پذیرش و تشخیص هویت مهمانان را با یک اسکن ساده تسهیل کند. امروزه حتی این کدها به ایجاد بلیت های غیر کاغذی به شکل های مختلف از بلیط سینما گرفته تا بلیت قطار و فقط با عکس های گوشی هوشمند منجر شده اند.

 

روش های مورد علاقه ما برای استفاده از کدهای QR در بلیت ها

در نتیجه دلایل بسیار زیادی برای استفاده از کدهای قابل اسکن بر روی بلیت ها وجود دارد و احتمالا به فکر نحوه استفاده از آنها در شرایط فعلی تان هستید. اما چند ثانیه صبر کنید. فهرست ما در خصوص 5 تا از کاربردهای کدهای QR در بلیت ها می تواند بیشتر الهام بخش باشد.

 

1- ترکیب بی­عیب­ و نقص رویدادها با شبکه های اجتماعی

اگر قصد دارید برای اجزای موسیقی، نمایشگاه هنری یا جشنواره غذا برنامه ریزی کنید اضافه کردن  کد QR اینستاگرام  به بلیت های تان روشی عالی برای این است تا علاقه مندان این رویدادها را دنبال کنند و اطلاعات بیشتری نسبت به گذشته دریافت نمایند.

 

2- ایجاد ارتباط بین جشنواره موسیقی با شبکه های اجتماعی

یک جشنواره موسیقی روشی کاملا جدید را برای علاقه مندان ارائه کرد تا تجارب خود را به اشتراک بگذارند. هر بلیت حاوی یک کد بود که مهمانان می توانستند از طریق آن فورا  ویدئوها و تصاویر یک موسیقی خاص را به اشتراک بگذارند، نمونه ای بسیار مناسب از اینکه چگونه می توان بلیت ها و تجربیات را با یکدیگر ادغام کرد.

 

3- کدهایی برای برندگان : قرعه کشی ها را هوشمندتر کنیم

وقتی برگه قرعه کشی دریافت می کنید اکثرا پیش می آید که از برنده شدن خود مطمئن نیستید. اما یک شرکت از کدهای قابل اسکن برای برطرف کردن این مشکل استفاده کرده است که اجازه می دهد تا شرکت کنندگان در قرعه کشی سریعا از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوند.

 

4- قدرتمند ساختن المپیک لندن

به 2012 بازمی گردیم یعنی زمانی که المپیک لندن از کدهای QR در مکان های مختلف استفاده کرد و آنها را به همه بلیت های الکترونیکی اضافه نمود. شرکت کنندگان می توانستند به راحتی اطلاعات بیشتری در خصوص مکان برگزاری رویدادهای مختلف، نحوه رفتن به آنجا و زمان برگزاری رویدادها کسب کنند، روشی عالی برای اینکه رویدادهای پیچیده راحت تر برگزار شوند.

 

5-جوایزی را به شرکت کنندگان اهدا کنید

جایزه دادن به شرکت کنندگان یا هواداران وفادار برای تشویق آنها به خرید بلیت در آینده همیشه ایده ای بسیار خوب بوده است. با افزودن کد QR کوپن  به بلیت های خود می توانید تخفیفاتی در وب سایت خود یا در رویدادی ارائه کنید که می خواهید برای آنها تبلیغ کنید و مطمئن باشید شرکت کنندگان با لبخند آنجا را ترک می کنند و بیشتر مشتاق می شوند تا دوباره به شما مراجعه کنند.

 

با استفاده از کدهای قابل اسکن گوشی هوشمند برای رویدادهای خود بلیط های جالبی بسازید

اینکه راه اندازی یک اپلیکیشن را تبلیغ می‌کنید به روشی نیاز دارید تا شرکت کنندگان را تشویق کنید و اضافه کردن کدهای QR می تواند راه درستی برای این کار باشد. اکثر مردم گوشی هوشمند دارند و تقریبا همه آن ها با نحوه کار کدها آشنا هستند پس با خیال آسوده پا پیش بگذارید و امتحان کنید.

در سایت Qnegar.ir روش راحتی را برای تعبیه کدهای QR در همه نوع بلیت ارئه کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر راهنمای چاپ و طراحی ما را دانلود کنید و راهکاری برای کاربر ارائه کنید که کار با بلیط را برای آنها راحت کند.